Dno ruchome i wypłycające

Dno ruchome i wypłycające basenu

Dno ruchome i wypłycające to konstrukcje dające możliwość czasowego wypłycenia części lub całego basenu. Dzięki temu basen może spełniać różne funkcje w zależności od przyjętej głębokości.
Konstrukcje te są polecane gdy na basenie w określonych terminach prowadzone są zajęcia np. z dziećmi, lub też inne zajęcia wymagające płytszego basenu, a w pozostałym czasie basen służy do pływania lub skoków do wody, gdzie wymagana jest większa głębokość.


Dno ruchome

Konstrukcję stanowią belki ze stali nierdzewnej, wzmacniające poprzecznie dno, tworzące moduły o wymiarach 40x50cm. Głowice belek są łączone śrubami umożliwiającymi przemieszczanie dna w pionie. Pozostałe elementy wykonane są z profili z polimerów PCW zbrojonych włóknem szklanym. Ostateczne przykrycie może składać się z 250mm lub 90mm szer. płyt z tworzywa sztucznego. Płyty są osadzone na wodoszczelnej piance.
Mechanizm: dno jest kotwione do podnośników ślimakowych (ślimacznic) znajdujących się w ścianie basenu. Na jeden koniec belki stalowej przypadają dwie ślimacznice. Ślimacznice są poruszane silnikiem elektrycznym małej mocy. Pod dnem nie znajdują się żadne kable ani gniazda śrub. Dołączone są dwa wskaźniki głębokości.


Dno wypłycające

Konstrukcja dna składa się z segmentów ze stali nierdzewnej, przykrytych panelami z tworzywa sztucznego ABS, ustawionych na nogach z regulowanymi stopkami do poziomowania. Segmenty są wzajemnie łączone. Typowy rozmiar segmentu 250x100cm, także inne wymiary w razie konieczności. Cała konstrukcja jest łatwa do montażu i demontażu. Nośność 250kg/m2.

 
  • Technologia konstrukcji dna ruchomego i wypłycającego jest chroniona patentem należącym do firmy A&T Europe.
  • Firma blue point® jest wyłącznym przedstawicielem firmy A&T Europe na terenie Polski.

copyright®wykonanie strony:Ryszard Studziżba