BULKHEAD

Przegrody przesuwne Bulkhead

Ruchoma przegroda basenu to konstrukcja dająca możliwość przedzielenia basenu i prowadzenia kilku zajęć w tym samym czasie, przy czym wielkość tak wydzielonych części basenu można zmieniać w zależności od potrzeb.
Ruchoma przegroda w szczególności umożliwia uzyskanie wymiaru basenu zgodnego z wymogami danej dyscypliny sportowej, na czas zawodów lub treningu, po czym powrót do poprzedniego wymiaru (pod oczywistym warunkiem że cała niecka basenu jest odpowiednio większa). Z tego powodu jest to urządzenie w szczególności desygnowane dla obiektów o charakterze sportowym.
Zastosowanie przegrody w basenach sportowych, w szczególności służących do różnego rodzaju wyścigów pływackich, stawia temu urządzeniu bardzo wysokie wymagania odnośnie sztywności. Przegroda nie może się na swojej długości zbytnio wyginać, wymiar basenu powinien mieścić się w obowiązującej normie F.I.N.A. w każdym przekroju podłużnym (na każdym torze pływackim).
Oferowane przez nas przegrody Bulkhead spełniają wszystkie te wymogi, są zgodne z międzynarodową normą F.I.N.A., oraz jako jedyne tego typu produkty na dzień dzisiejszy uzyskują aprobatę Polskiego Związku Pływackiego.
Mogą być instalowane w basenie wykonanym w każdej technologii, zarówno w konstrukcjach tradycyjnych żelbetowych z ceramiką, jak i stalowych.

Struktura

Konstrukcja przesuwnej przegrody Bulkhead wykonana jest ze stali nierdzewnej. Całość składa się z łączonych ze sobą segmentów.
Przegroda wyposażona jest w pomost z antypoślizgową powierzchnią, służący do przechodzenia wzdłuż przegrody. Przegroda do basenów sportowych wyposażona jest w słupki startowe.
Konstrukcja przegrody umocowana jest na kołach umożliwiających jej przesuwanie wzdłuż basenu po specjalnie w tym celu zamontowanych prowadnicach/szynach. Przesuwanie odbywa się ręcznie prze pomocy koła znajdującego się na jednym z końców przegrody. Przesuwu mogą dokonać 2 osoby z prędkością 3 m/min.

segment przegrodykoła jezdne przegrodykoło do ręcznego przesuwu
  • Technologia konstrukcji przegrody przesuwnej Bulkhead jest chroniona patentem należącym do firmy A&T Europe.
  • Firma blue point® jest wyłącznym przedstawicielem firmy A&T Europe na terenie Polski.

copyright®wykonanie strony:Ryszard Studziżba